Tradycyjne sady - smakiem lokalnego dziedzictwa.
Ekoedukacyjna ścieżka, quest, banki genów dawnych odmian...
z sercem tworzone przez młodzież i seniorów z Pogórza Dynowskiego.

Tworzenie questu 2017

Wspólne tworzenie naszego pierwszego fundacyjnego questu (gry terenowej) to była długa i fascynująca przygoda z pozytywnym zakończeniem.
Ta przygoda na dobre rozpoczęła się od warsztatów 7-8 października 2017 r., ale już na klika miesięcy przed rozpoczęciem warsztatów wyłanialiśmy i odkrywaliśmy miejsca, które powinny się znaleźć w tej grze terenowej. Chcieliśmy tak poprowadzić quest, żeby był atrakcyjny dla jego uczestników i jednocześnie prezentował przynajmniej, większość z miejsc, które dla nas były ważne. Podczas warsztatów i nieco później podczas testowania questu okazało się, że ta wstępna trasa jest zbyt długa. Znaleźliśmy miejsca i zebraliśmy historie, co najmniej na dwa takie questy. Ten, który powstał skróciliśmy znacznie, ale osoby uczestniczące w naszym queście sami doświadczą, że „krótki” to on nie jest ;)
Po warsztatach quest był dwukrotnie testowany przez wybranych uczestników projektu. Dwukrotnie też modyfikowaliśmy jego trasę. Spieraliśmy się o jego tytuł i kolejność odwiedzanych miejsc. Skracaliśmy tekst, a pomimo tego zamiast ulotki formatu A4 składanej na 3 części, wyszła nam 16 stronicowa broszurka.